O MNIE

_DSC8219-1.jpg

Nazywam się Sebastian Małek, ale mówią na mnie Satyr.
Jestem fotografem. Bakcyla złapałem jakieś 9 lat temu. Zaraziła mnie dziewczyna – urocze dziewczę, które zachwyciło się moimi zdjęciami z wyjazdu do Norwegii wykonanymi tanią cyfrówką. Zdjęcia były fatalne – krzywe i niedoświetlone, ale jej się podobały. Rok po powrocie z Norwegii owa dziewczyna była "moją dziewczyną", a ja miałem lustrzankę.

Teraz, po 9 latach, nie wyobrażam sobie życia bez dźwięku migawki i błysku fleszy. Uwielbiam tworzyć fotografie, konstruować kadry. Nie należę do tych, którzy "chwytają chwile" swoimi aparatami. Dla mnie fotografia nie należy do rzeczywistości, a jej zadaniem nie jest dokumentacja. Jednocześnie nie należy całkowicie do sfery
wyobraźni – jest czymś pomiędzy. I właśnie to "pomiędzy" badam przez swoją pracę – mieszając w różnych proporcjach rzeczywiste i nierzeczywiste, jawę i sen.

Pomiędzy zakupem pierwszego aparatu, a dniem dzisiejszym udało mi się zrobić parę fajnych rzeczy: skończyć warsztaty fotograficzne (dokładniej TUTAJ), pracować w studiu jako retuszer i drugi fotograf, uczyć kilka osób podstaw fotografii i retuszu.
Zrobiłem też parę sesji: współpracowałem zarówno z profesjonalnymi modelkami, jak i osobami zupełnie początkującymi. Miałem też okazję fotografować dla paru marek odzieżowych oraz większych i mniejszych firm (m.in. Orushka, Mossa, McKinsey) . Zdarzyło mi się też kilka zbiorowych wystaw fotograficznych (m.in "Omen" 2010, "Lucid Dreaming" 2012) i jedna indywidualna ("Alice in Wonderland" 2013). Trafiło mi się też parę publikacji na różnych stronach internetowych i magazynach (m.in NIF Magazine, vogue.it, DesignYouTrust.com, Gothic and Amazing).

Kiedy nie ustawiam światła, nie klikam spustu migawki i nie skrobię rysikiem, lubię wypić dobrą kawę, poczytać (najlepiej fantastykę albo sci-fi), posłuchać jakiegoś jazzu albo southern gothicu lub pograć w planszówki. Jestem też niesamowitym kociarzem, więc sporo czasu zajmują mi trzy maluchy : Piskacz, Charlie i Pingu.

 

KONTAKT

Photo: TopCar Photo

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 1. Ile kosztuje sesja zdjęciowa u Ciebie?
  Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Cena sesji jest zależna od wielu czynników, jak przewidywana ilość zdjęć, ich charakter, miejsce, konieczność wynajmu/zakupu strojów, obecności dodatkowych osób (wizażystka, stylistka, fryzjerka, asystent), przeznaczenie zdjęć i jeszcze wielu innych. Nie mając chociaż części informacji nie jestem w stanie podać nawet przybliżonej ceny sesji. Najprościej będzie jeżeli napiszesz do mnie i ustalimy czego potrzebujesz oraz jakie będą koszta.
   
 2. Czy fotografujesz tylko kobiety?
  Nie tylko, aczkolwiek głównie.
   
 3. Czy wykonujesz zdjęcia par?
  Tak.
   
 4. Czy fotografujesz wesela/imprezy/koncerty?
  Z zasady nie. Jeżeli Ci zależy, żebym akurat ja sfotografował dane wydarzenie - napisz do mnie, może się dogadamy, a jeżeli nie to postaram się polecić jakiegoś dobrego fotografa.
   
 5. Czy robisz zdjęcia tylko w Poznaniu?
  Mieszkam w Poznaniu i tutaj spędzam większość czasu. Bywam też w Trójmieście, ale jeżeli masz ciekawą propozycję - mogę dojechać gdziekolwiek.
   
 6. Jestem projektantem/projektantką/prowadzę sklep, wykonujesz zdjęcia modowe?
  Oczywiście. Napisz do mnie :)
   
 7. Czy robisz też zdjęcia biznesowe/wizerunkowe?
  Tak, jeżeli jesteś zainteresowany/zainteresowana ofertą i stosownym portfolio - napisz do mnie.
   
 8. Czy wykonujesz sesje testowe (TFP)?
  Tak i to dosyć często. Pozwala mi to na realizację pomysłów, których w przeciwnym razie nigdy bym nie zrealizował. Jednocześnie zazwyczaj potrzebuję osób o określonych cechach i określonym zakresie pozowania. Z zasady w formie testów wykonuję tylko sesje według własnego pomysłu. Nie mniej, jeżeli jesteś modelką z doświadczeniem i byłabyś zainteresowana współpracą możesz do mnie napisać używając formularza na dole strony.
   
 9. Mam xxx fanów na instagramie/facebooku, zrobisz mi zdjęcia? To praktycznie darmowa reklama!
  Jeżeli jesteś zainteresowana sesją testową - odsyłam do punktu wyżej lub, oczywiście, możesz zamówić sesję. Ilość fanów w social media nie ma dla mnie szczególnego znaczenia.
   
 10. Mam świetny pomysł na zdjęcia! Wykonasz go?
  To zależy - w formie testów wykonuję tylko własne projekty. Jeżeli chodzi o zamówioną sesję - prześlij mi szczegóły, zobaczymy co da się zrobić ;)
   
 11. Czy masz swoje studio fotograficzne?
  Większość sesji wykonuję w domowym studio, gdy potrzebna jest większa przestrzeń korzystam ze studia Warsztatu Kadru.
   
 12. Nie chciałabym, żeby moje zdjęcia trafiły na stronę/były w internecie, czy jest taka możliwość?
  Oczywiście. Spora część wykonanych przeze mnie sesji to sesje prywatne, które nie są przeze mnie nigdzie pokazywane.
   
 13. Co jeżeli otrzymane zdjęcia nie będą mi się podobać?
  Na początku powiem, że sytuacja w której sesja jako całość komuś nie odpowiadała mi się jeszcze nie zdarzyła.
  Jeżeli problem jest z pojedynczym ujęciem - można je podmienić, jeżeli problem jest z kolorystyką/retuszem - można to poprawić.
  Jeżeli sesja kompletnie nie będzie Ci odpowiadać, to możemy ją powtórzyć.
   
 14. Ile czeka się na gotowe zdjęcia z sesji?
  Zależy to przede wszystkim od tego ile mam sesji w danym momencie i od ilości umówionych fotografii. Standardowo jest to tydzień przy relatywnie niskim obłożeniu do miesiąca przy relatywnie dużym obłożeniu.
   
 15. Wyszczuplisz mnie/usuniesz bliznę?
  Modyfikacje ciała (jak wyszczuplanie czy usuwanie blizn) wykonuję tylko za zgodą i na życzenie osoby z którą pracuję.
  Wszystkie zdjęcia mają poddaje swojemu standardowemu procesowi - korekcji skóry, kolorystyki, modyfikacji kontrastu i koloru. Ciało modyfikuję w stopniu minimalnym lub wcale, chyba, że zostanie to inaczej ustalone ale nigdy nie doprowadzam do sytuacji, gdy dana osoba jest nierozpoznawalna.
 

SESJE TESTOWE

Sesje testowe wykonuję gdy mam na to czas i pomysł, który akurat chcę zrealizować.
Na zasadzie TFP pracuję głównie z doświadczonymi modelkami, ale zdarza mi się też współpracować z początkującymi osobami o ile pasują do danej sesji. Jednak absolutnym wymogiem jest posiadanie portfolio. Jeżeli go nie posiadasz - zapraszam na sesję płatną by je rozpocząć.
Jeżeli jesteś zdecydowana - napisz do mnie używając poniższego formularza:
(jeżeli masz problem z zakresem - zapraszam do lektury: ZAKRES POZOWANIA)